បច្ចុប្បន្នមានក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងចំនួន ៤០ កំពុងធ្វើប្រតិបត្តិការអាជីវកម្មនៅកម្ពុជា
បទវិភាគ៖ធ្វើដំណើរជាមួយចិនគឺធ្វើដំណើរជាមួយកាលានុវត្តភាព
ពិធីប្រគល់-ទទួលសមិទ្ធផលនៃគម្រោងសុខុមាលភាពសាធារណ:សម្រាប់ជីវភាពរស់នៅរបស់ប្រជាជនកម្ពុជា”សកម្មភាពផ្សារភ្ជាប់សមានចិត្តនៃខេត្តយូណាន”
ម្ចាស់អាជីវកម្មប្រឈមហានិភ័យ ត្រូវមានធានារ៉ាប់រងដើម្បីប្រាកដថា រាល់ករណីគ្រោះថ្នាក់ពិតជាស្ថិតក្រោមទំនួលខុសត្រូវស្របតាមច្បាប់
ប្រជុំបូកសរុបលទ្ធផលការងារប្រចាំខែមីនា និងលើកទិសដៅការងារខែមេសា ឆ្នាំ២០២៥ របស់រដ្ឋបាលខេត្តស្វាយរៀង
សាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជាខេត្តកំពង់ធំ បានបើកវគ្គបណ្តុះបណ្តាលស្តីអំពី ចំណេះដឹងជាមូលដ្ឋាន ប្រវត្តិចលនា គោលការណ៍គ្រឹះកាកបាទក្រហម អឌ្ឍចន្ទក្រហម វិជ្ជាសង្គ្រោះបឋម  ជូនយុវជនកាកបាទក្រហមកម្ពុជាវិទ្យាល័យទួលក្បិល
អភិបាលខេត្តត្បូងឃ្មុំ​ បានថ្លែងថា​ យុវជនជាទំពាំងស្នងឫស្សី គួរតែត្រូវយល់ដឹងឱ្យកាន់តែច្បាស់ អំពីតម្លៃពិតនៃវប្បធម៌ជាតិ
ឯកឧត្តម​អ៊ុន​ ចាន់ដា​ ដាក់ផែនការចាត់តាំងអនុវត្តសកម្មភាពរៀបចំសង្ក្រាន្តកំពង់ចាម​ ដេីម្បីអបអរសាទរពិធីចូលឆ្នាំថ្មីប្រពៃណីជាតិ​
លោក Li Qiangចូលរួមពិធីបើកសន្និសីទប្រចាំឆ្នាំ២០២៥នៃវេទិកាជាន់ខ្ពស់ស្តីពីការអភិវឌ្ឍរបស់ចិន ព្រមទាំងថ្លែងសុន្ទរកថាគន្លឹះ
បទវិភាគ៖តើជំនឿចិត្តរបស់ទុនបរទេសចំពោះទីផ្សារប្រើប្រាស់របស់ចិនមកពីណា?
នាពេលខាងមុខកម្ពុជានឹងទទួលបានការវិនិយោគរោងចក្រកែច្នៃថ្មអារច្រើនប្រភេទដើម្បីចែកចាយក្នុងស្រុក តំបន់ និងសកលលោក
ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី នេត សាវឿន​ បានផ្តាំផ្ញើដល់សិស្សនគរបាលជ័យលាភីទាំងអស់​ ឱ្យបន្តការសិក្សា ដើម្បីបំពេញភារកិច្ចទទួលខុសត្រូវ បានល្អប្រសើរ
ឯកឧត្តម ប៉ែន កុសល្យ នាំយកអំណោយសម្ដេចកិតិ្តព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ផ្តល់ជូនប្រជាពលរដ្ឋងាយរងគ្រោះចំនួន ៤៨គ្រួសារ នៅស្រុកពញាក្រែក
ឯកឧត្តម អ៊ុង វុទ្ធី អញ្ជើញកាត់វិញ្ញាសា ប្រឡងចូលរៀនពុទ្ធិកមធ្យមសិក្សាបឋមភូមិ (អនុវិទ្យាល័យ) ក្នុងមណ្ឌលខេត្តកំពង់ធំ នៅត្តឥន្រ្ទីយ៍សំវរៈ(ហៅវត្តកំពង់ធំ)
បទវិភាគ៖ការវិនិយោគបរទេសនឹងទទួលបានឱកាសថ្មីកាន់តែច្រើនតាមរយៈទិន្នន័យដ៏គួរឱ្យកត់សម្គាល់នៅដើមឆ្នាំនេះ
មេបញ្ជាការតំបន់ប្រតិបត្តិការសឹករងកំពង់ធំ បើកវគ្គហ្វឹកហ្វឺនបំប៉នលំហាត់របៀបរយៈពេលខ្លី និងពង្រឹងការអនុវត្តសេចក្តីណែនាំលេខ០០៣​/២០២០សណន​ របស់ក្រសួងការពារជាតិ
ក្រសួងពីរ នឹងរួមគ្នារៀបចំបង្កើតសមាគមអ្នកវិជ្ជាជីវៈវិស័យឌីជីថល ដោយបែងចែកជាសហគមន៍ ទៅតាមជំនាញ ចំនួន ៩
មន្ទីរព័ត៌មានខេត្តព្រះវិហារ បើកកិច្ចប្រជុំស្ទង់មតិពីអ្នកសារព័ត៌មាន ដើម្បីវាយតម្លៃពីស្ថានភាពសេរីភាពអ្នកសារព័ត៌មាននៅក្នុងភូមិសាស្ដ្រខេត្ត